CD Projekt, The Witcher'ın yeni üçlemesi olan Cyberpunk 2077'nin devamı ve diğer projeler üzerinde çalışıyor

05.10.2022

CD Projekt, The Witcher'ın yeni üçlemesi olan Cyberpunk 2077'nin devamı ve diğer projeler üzerinde çalışıyor


CD Projekt planlarını ve şirketin şu anda hangi projelerde çalıştığını açıkladı.

  • The Witcher

The Witcher 3'ün orijinal olmayan versiyonu hala bu yıl piyasaya sürülmeyi planlıyor. Ana yeni üçlemeyi CD Projekt Red devraldı. Daha önce duyurulmuş olan kısım ile başlayacak ve daha sonra başka parçalar da olacak. Türk oyuncuların tanıdık karakterleri görüp görmeyeceği bilinmemektedir. Sirius kod adı altında bir başka oyun da The Molasses Flood'un iç stüdyosuyla ilgileniyor. Boston'da bulunan stüdyonun özellikle büyük ve başarılı bir portföyüne sahip olmadığı için bu muhtemelen evrende küçük bir proje olacaktır. Ve kod adı Canis Majoris olan başka bir oyun da isimsiz bir stüdyo tarafından yaratılıyor. Ana hikaye üçlemesinin üç oyunu da ilk bölümün yayınlanmasından sonraki 6 yıl içinde çıkacak.

  • Cyberpunk

Şirket hala Cyberpunk 2077 için büyük bir Phantom Liberty DLC'Yİ piyasaya sürmeyi planlıyor, ancak oyunun devamı, CD Projekt Red'in kendisi tarafından geliştirilecek olan oyunun devamı niteliğinde. Serbest bırakılacak bir zaman çizelgesi yok, ancak büyük olasılıkla bu on yılın sonuna doğru yeni oyun hakkında bilgi beklenmelidir. Devam filminin kod adı Orion'dur.

  • Yeni franchise

Hadar yeni fikri mülkiyet üzerine yeni bir projedir. Polonyalılar, şirket içinde yaratılan ve herhangi bir dış fikri mülkiyete bağlı olmayan tamamen yeni bir franchise'ın geliştirilmeye başlandığını söyledi. Bu franchise hala konseptin çalışma aşamasında. Projede küçük kaynaklar yer alıyor. Şimdiye kadar küçükler.

  • Üçüncü taraf gelişimi

CD Projekt Red, gelecek projelerin çoğunun projelerin ömrünü uzatacak çok oyunculu, ağa bağlı bir bileşene sahip olacağını söyledi. Buna ek olarak şirket, film, dizi, masa oyunları, anime ve diğer etkinliklerin oluşturulmasıyla franchise'larını başka transmedia yollarıyla daha da tanıtmayı planlıyor.