EA ve Marvel, Demir Adam hakkında yeni bir oyun duyurdu

21.09.2022

EA ve Marvel, Demir Adam hakkında yeni bir oyun duyurdu


Electronic Arts'ın Marvel için en az iki oyun üzerinde çalıştığı söylentileri var: biri Kara Panter, diğeri Demir Adam hakkında. Bazı bilgiler doğrulandı - şirket aslında Tony Stark ile başrolde bir proje hazırlıyor.

Oyunla ilgili pek fazla ayrıntı yok:

  • Tür, üçüncü şahıs görünümüne sahip tek oyunculu bir aksiyon macera oyunudur.
  • Star Wars: Squadrons'ın yazarları ve Dead Space'in yaklaşan yeniden yapımı olan Motive'nin stüdyosu geliştiriliyor. Proje lideri Olivier Proulx, geçen yılki Guardians of the Galaxy da dahil olmak üzere diğer Marvel oyunlarına elini uzatan Olivier Proulx'dur.
  • Macera için, Tony Stark'ın çok yönlülüğünü ve karizmasını aktaracak orijinal bir hikaye oluşturdular.
  • Oyun ön üretim aşamasındadır.

«Marvel'in en önemli, en güçlü ve sevilen karakterlerinden birine özgün bakış açısını somutlaştırmak için yetenekli Motive Studio ekibiyle işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Ünlü eğlence dünyalarını ve sürükleyici oyun deneyimini yaratma konusundaki uzmanlığı - zırhdaki simgenin gerçek sevgisiyle birleştiğinde - efsanevi kahramana Demir Adam hakkında kusursuz bir video oyunu biçiminde bir aşk mektubu sunma arzumuzu körüklüyor.»

Marvel Games'in Başkan Yardımcısı ve yaratıcı sorumlusu Bill Rosemann

«Modern eğlence endüstrisindeki en ikonik süper kahramanlardan birine dayanan bir video oyunu yapabilmem benim için bir onur ve ayrıcalıktır. Sadece bizim olacak yeni ve eşsiz bir hikaye yaratmak için harika bir fırsatımız var. Marvel bizi taze bir şey yaratmada destekliyor. Çok fazla özgürlüğümüz var ve bu takımı çok etkiliyor.»

Olivier Prue, yönetici yapımcı

Basın bülteninin belirttiği gibi, Marvel ile ortaklık çerçevesinde «elektronikler" birkaç oyunun üzerinde toplanıyor. Aralarında Kara Panter hakkında bir proje olup olmadığı bilinmemektedir. Ancak Panter, ilk üç Uncharted'in senaristi Amy Hennig'in kurduğu Skydance New Media stüdyosundan bir eylemde görüneceği biliniyor.

Türk oyuncularla gelecek haberleri paylaşmaya söz verdiler, platformlar ve yayınlanma tarihi isimlendirilmedi.