Resmi olarak: Yeni Mafya geliştirme aşamasındadır

30.08.2022

Resmi olarak: Yeni Mafya geliştirme aşamasındadır


Mafia'nın 20. yıldönümünün şerefine, dizinin resmi internet sitesinde Hangar 13'ün geliştiricileri tarafından ortaya çıktı: CEO Roman Khlodik, üretim müdürü ve medya direktörü Tomasz Grzebicek, dizinin her oyununda orijinalinden başlayarak çalıştı ve oyun direktörü Alex Cox, Mafia 2'den bu yana seride çalışıyor.

Ayrıca yaratıcılar Mafya dizisindeki en sevdikleri karakterleri de adlandırdılar - ve elbette Tommy ve Vito oldular. Ve ikincil karakterlerden biri Mafya 2'den Joe ve Mafya 3'ten Donovan'a işaret edildi.

Röportaj sırasında, içerik oluşturucular bu harika dizideki çalışmaları hakkında birçok farklı ayrıntıyı açıkladılar, ancak belki de en önemli duyuru görüşmenin sonunda yapıldı ve Hangar 13 CEO'su Roman Chladick tarafından yapıldı:

«Mafia serisinde yepyeni bir proje üzerinde çalışmaya başladığımızı onaylamaktan memnuniyet duyuyorum! Piyasaya sürülmeden önce birkaç yıl daha olmasına rağmen ve şu anda sizinle daha fazla ayrıntı paylaşamamamıza rağmen, bu sevgili franchise üzerinde çalışmaya devam etmek ve oyuncularımızı yeni hikayelerle memnun etmek için çok hevesliyiz.»

Ne yazık ki, şu anda sahip olduğumuz tüm bilgiler bu, oyunun henüz varlığını teyit etmekten başka ne bir adı ne de kesin bir bilgisi yok. Yeni bilgiler geldiği anda Türk oyuncularımıza haber vereceğiz.

Son söylentilere göre, oyun 19. yüzyılın sonları ile 20. yüzyılın başları arasında Sicilya'da oynanacak. Arsa, ilk bölümdeki ana karakterin patronu Don Salieri'nin ailesi etrafında gelişecek.