Temel silah saldırıları ve yeni kalkanlar - God of War önizlemelerinden detaylar: Ragnarök

31.08.2022

Temel silah saldırıları ve yeni kalkanlar - God of War önizlemelerinden detaylar: Ragnarök


Game Informer dergisi, God of War: Ragnarök hakkında bir dizi özel materyalin ilk makalesini yayınladı. İçinde geliştiriciler savaş sisteminin yeniliklerinden bahsetti.

  • Kaos bıçakları ve Leviathan baltası, «üçgen" e basıldığında sırasıyla ateş ve buzla kendiliğinden saldırılar düzenleyecek. Ekstra hasar verirler ve rakipleri dondururlar veya yakarlar.
  • Korkusuzluğun kalkanı saldırıları savuşturmak için kullanışlı olacaktır. Oyuncuya ne zaman vurulacağını söylemek için kırmızıya dönecek, bu da rakipleri atacak ve sersemletecek.
  • Taş duvarın kalkanı engellenen darbelerden enerji biriktirir. Tamamen şarj olduktan sonra, serbest bırakılan nabız başkalarını ayaklarından vuracaktır. Ancak, sağır savunmaya girmek mümkün olmayacaktır, çünkü düşmanlar bu tür savunmaları hızlı saldırılarla kırabileceklerdir.
  • Oyunda başka kalkanlar da olacak.
  • Gazeteci, yedi dakika içinde gerçekleşen bölümü anlattı. Bu süre zarfında iki ayaklı kertenkelelere karşı patlayan fıçılar, ahşap platformlar ve tepelerle dolu bir arenada Grimalarla savaştı.
  • Savaş mekaniği hayatta kaldı - oyuncu Kratos'u kontrol ediyor ve Atreus babasını uzun menzilli yay saldırılarıyla destekliyor.
  • Onları inceledikten sonra eski yerlerde daha güçlü canavarlar ortaya çıkacak. Oyunculara meydan okuyacak ve ana hikayenin dışındaki düşmanlar da meydan okuyacak.

Önde gelen dövüş tasarımcıları Mihir Sheth ve Denny Yeh, 17 yıldır birlikte çalışarak stüdyonun «Yemeğinizle oynayın» sloganını takip etmeye devam ettiklerini belirttiler.

«Kratos yemeğiyle oynuyor. Sizi meşgul edecek, eğlenceli ve değişken oyunlarla dolu sistemler yaratmaya çalıştık. Son bölümdeki savaşlara baktık ve onları geliştirebileceğimize, yeni oyuncaklar bulabileceğimize ve düşmanlarla ve stratejilerle oynamanın yollarını bulabileceğimize karar verdik.» Mihir Sheth

God of War: Ragnarök'ün 9 Kasım'da piyasaya sürülmesi planlanıyor. Türk oyuncular sadece PlayStation 4 ve 5'te oynayabilirler.