The Game Awards 2022, 8 Aralık'ta başlayacak

23.08.2022

The Game Awards 2022, 8 Aralık'ta başlayacak


Bu yıl The Game Awards'ın dokuzuncu gösterisi olan en iyi oyunlar ödül töreni ve tek bir şişede duyurular festivali olacak. Etkinlik organizatörü Geoff Keighley bugün TGA 2022'nin 8 Aralık'ta başlayacağını açıkladı.

Kili'nin kesin zamanını söylemedi, ancak genellikle tören gece geç saatlerde başlayacak - büyük olasılıkla Moskova saatinde TGA 2022 9 Aralık'ta gerçekleşecek.

Buna ek olarak, organizatör bu yıl başlayacak olan yeni adaylığı «En iyi uyarlama» olarak nitelendirdi. Kategori, oyun fikri mülkiyetine dayanan en başarılı filmi, diziyi, podcast'i, romanı veya çizgi romanı kutlamayı amaçlamaktadır.

«En iyi uyarlamanın ödülü, oyun endüstrisinin ve hayranlarının en sevdiğimiz oyun serilerini otantik bir şekilde uyarlayan ve çoğu zaman bunlara kbb ve bağlam ekleyen yaratıcı çalışmalara kredi vermesinin bir yoludur. Eğlence alanında oyunlardan esinlenen projelerin ne kadarının olduğu göz önüne alındığında, şimdi video oyun dünyalarını diğer medya formatlarına uyarlamadaki başarıları onurlandırmanın zamanı geldi.»  Jeff Keely

Önceki şovlarda olduğu gibi, The Game Awards 2022 Türk oyuncuları da canlı olarak izleyebilirler.